Jak uvázat kravatu

home » Magazín » Jak uvázat kravatu

 
Vázání kravaty by mělo být pro muže jednou ze základních dovedností, kterou by měl zvládat i se zavřenýma očima. Pokud kravatu vázat neumíte, tak je to možná z důvodu, že jste se opravdu dlouho nezúčastnili nějaké společenské akce nebo z důvodu, že vám nečekaně odjela manželka, která Vám kravatu vždy hrdě váže. Ať už je důvod jakýkoliv,
tak je tu rychlý návod pro všechny módní hříšníky.

 

Základní uzly


Rozlišujeme větší množství uzlů pro kravaty nejznámější je Windsorský, pak uzel Long a Prattský. Lze se setkat ještě s mnoha známými, ale jejich popularita se liší podle kraje i podle příležitosti. Základní Windsorský uzel je univerzální variantou vhodnou pro všechny příležitosti. Dokonce i jeho samotné vázání je otázkou nanejvýše minuty. Podoba Windsorského uzle je široký trojúhelník, ten působí vzhledně a upraveně.

 Jednoduchý návod pro Vás


Aby byl návod opravdu co nejjednodušší rozdělili jsme ho do několika kroků, viz:
  • Provlékněte si kravatu kolem vašeho límce takovým způsobem, aby se po vaší levici nacházel rozšířený konec kravaty, která bude přečnívat ten kratší zhruba o 30 centimetrů.
  • Překřižte široký konec kravaty přes ten úzký
  • Následně podvlékněte široký konec kravaty okem, které vám vzniklo
  • Široký konec sundejte zpět tak, aby jeho špička mířila k vaší pravici
  • Následně přetáhněte široký konec pod úzkým koncem kravaty na pravou stranu, zpět skrze oko mezi límcem a kravatou na pravou stranu tak, aby rub kravaty mířil od těla
  • Uchopte široký konec a přetáhněte ho přes úzký konec z pravé strany doleva
  • Znovu podvlékněte široký konec přes horní oko
  • Široký konec nyní podvlékněte dolů skrz přední část uzlu
  • Kravata je uvázaná
 


Neuspěchejte učení nových uzlů

Mnoho mužů si obvykle vybere jen jeden styl vázání kravaty, který následně používá do konce života. Naučit se více stylů naráz je obvykle velmi chaotické a i po několikaleté praxi může takové vázání po ránu působit nebývalé potíže. Říká se: „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“, to samé lze tvrdit i o stylech vázání kravaty, která z nás udělá buď mistry v tomto umění nebo kravatové nevzdělance.

Mohlo by Vás zajímat:

Osobní odběr


Rychlý kontakt
Email: info@styleman.cz
Adresa: Politických vězňů 2, 26601, Beroun

Pánské Obleky